Barion Pixel

Útmutató

FÓLIÁSCSAJOK

hydrogél fólia felhelyezéséhez

A hydrogél kijelzővédő fólia felhelyezése nem bonyolult, de azért van pár trükk és tanács, amit jó, ha megfogadsz. Nézd meg videónkat, vagy kövesd a leírást a felhelyezés során és a siker nem marad el.

A fóliacseréhez válassz tiszta és lapos felületet. Dolgozz olyan helyen, ahol nincs nagy légmozgás, hogy ne kerüljön por a fóliád alá. Ha van csúszásmentes alátéted, használd azt, hogy a mobil ne csúszkáljon a felületen. Kézben tartva nem tudod felhelyezni a fóliát.

1. lépés

ALAPOS TISZTÍTÁS

A tökéletes kijelzővédelemhez a legfontosabb a kijelző megtisztítása.

Távolítsd el a korábbi fóliát és annak minden nyomát, ez főleg ragasztó csíkokat jelenthet a kijelző szélén. A tisztításhoz használj mikroszálas törlőkendőt. A szemüveg tisztító kendő is tökéletesen megfelel erre a célra.

Ha van kéznél, használj alkoholos kijelzőtisztító folyadékot vagy akár ablakmosót úgy, hogy a mikroszálas rongyra fújod. A tisztítást addig folytasd, amíg tökéletesen tiszta, por, zsír és ujjlenyomat mentes kijelződ lesz.

Vigyázz, nehogy utólag hozzáérve ujjlenyomat kerüljön a tiszta üvegre.

2. lépés

POZÍCIONÁLÁS

A következő lépést azzal kezdjük hogy óvatosan kiemeljük a kivágott fóliát a lapból. Ehhez enyhén hajlítsd be hosszában a lapot, így a kivágott rész szélei kiemelkednek. Amit kiemelsz, az már a telefonod méretre vágott fólia lesz, ami három rétegből áll. A kijelzővédő hydrogél fólia a középső réteg lesz, az alsó és a felső réteg a felhelyezést segíti.

Ne fogdosd össze a fólia alsó rétegét és ne tedd le sehova, nehogy koszos legyen. Ugyan van egy plusz réteg az alján, de érintkezni fog a kijelződdel, mielőtt felteszed a fóliát és már nem lesz lehetősged letisztítani.

Pozícionáld a fóliádat a kijelzőhöz a kamera kivágás irányából.

3. lépés

FELHELYEZÉS

Ha már kinézted a megfelelő pozíciót, akkor óvatosan helyezd a fóliát a kijelzőre. Ne aggódj, ha nem sikerül elsőre, mert könnyedén vissza tudod szedni és újra rá tudod tenni a kijelzőre. Annyiszor próbálkozhatsz, amennyiszer csak akarsz. Ha megtaláltad a megfelelő pozíciót, óvatosan simítsd rá a kijelzőre az egyik oldalon, hogy lazán rátapadjon a felületre.

Ezekre figyelj:

  • a kamera kivágás pontosan a kamerád felett legyen és ne lógjon bele a kamerába
  • a fóliát egyenesen helyezd fel, a kijelző széleivel párhuzamosan
  • figyelj, hogy a fólia középen legyen és egyik oldalon se lógjon túl a kijelzőn

4. lépés

SIMÍTÁS

Most jön a legklasszabb rész. Az alsó védőréteg ketté van vágva középen. A fólia egyik felét emeld fel a telefonodról a saroktól indulva egészen a közepéig és hajtsd hátra annyira, hogy az alsó védőréteg elváljon a fóliától és kifelé rásimuljon a kijelzőre. Ha ez megvan, fogj egy puha élű kártyát és óvatosan simítsd rá a fóliát a kijelzőre úgy, hogy közben az alsó réteg végigcsússzon a kijelzőn, ezzel a maradék port is összeszedve.

Ha az egyik oldallal készen vagy, ismételd meg a másik oldalon is. Ha mindkét oldal rátapadt a kijelzőre, simítsd át párszor a kártyával, főleg, ha nagyobb buborékokat látsz benne.

Ezután a kijelző szélén keress egy pontot, ahol fel tudod csípni a felső réteget, majd húzd le a fóliáról ezt a réteget is.

A kijelző szélein – főleg ívelt kijelző esetén – szükség lesz rá, hogy kézzel végig simítsd, hogy ott is rátapadjon a kijelzőre.

Ha maradt néhány apró buborék, ne aggódj, 4-48 órán belül eltűnnek a fólia öngyógyító képességének köszönhetően.

Legyél a sikerünk részese!

Spread the love! Köszönjük, hogy itt vagy és 1000x köszönet, ha megteszed, hogy követsz minket vagy még jobb, megosztod a tartalmainkat a közösségi médiában. Kattints és nézd meg, hogy nem vagyunk olyan uncsik, nem csak kijelzővédőkről posztolunk. 😀

Köszönjük mindenkinek a támogatást!